Πεντάλοφο - Ποδολοβίτσα
Αγαπητοί Επισκέπτες Καλώς Ήρθατε Στο Χωριό Μας
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017 09:39 επισκέπτες: 40
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links


Γράψτε μας!
Έχετε κάποια είδηση ή άποψη που θα θέλατε να φιλοξενηθεί στο pentalofo.gr; Έχετε κάποια απορία, ένσταση ή παρατήρηση; Στείλτε τη με email στο
webmaster@pentalofo.gr Το pentalofo.gr χτίζετε από εσάς!

Δημοτικές Εκλογές 2006 - Δήμος Οινιάδων

Τακτικοί και Αναπληρωματικοί Δημοτικοί και Τοπικοί Σύμβουλοι

1) Από τον επιτυχόντα συνδυασμό ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Δήμαρχος Οινιάδων ο Αλετράς Αντώνιος του Ιωάννη
Με με βάση τους σταυρούς προτίμησης της αρχικής ψηφοφορίας της 15.10.2006

Τακτικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Ευθυμίου Απόστολος του Κων/νου (401 ψήφοι)
2. Γούργαρης Ανδρέας του Θεοδώρου (366 ψήφοι)
3. Λαγός Γεώργιος του Διονυσου (325 ψήφοι)
4. Κούστας Χρήστος του Θεοδώρου (225 ψήφοι)
5. Κάκου Γερασιμούλα του Ιωάννη (224 ψήφοι)
6. Τσονάκας Νικόλαος του Δημητρίου (189 ψήφοι)
7. Λιαπίκος Δημήτριος του Μία (186 ψήφοι)
8. Καρατσόλης Παντελής του Ιωάννη (173 ψήφοι)
9. Κούσουλας Ιωάννης του Μιχαήλ (171 ψήφοι)
10. Τρούπος Γεράσιμος του Αθανασίου (164 ψήφοι)
11. Λυμπέριος Χρήστος του Νικολάου (147 ψήφοι)
12. Σερακιώτης Ευάγγελος του Δημ. (143 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Λαγού Ιωάννα του Ιωάννη (142 ψήφοι)
2. Παππάς Ιωάννης του Δημητρίου (142 ψήφοι)
3. Σύρρος Νικόλαος του Αθανασου (136 ψήφοι)
4. Σκορδά Παναγιώτα του Γρηγορίου (127 ψήφοι)
5. Γούργαρη Μαρία του Παναγιώτη (127 ψήφοι)
6. Μπαλωμένος Ιωάννης του Φωτίου (119 ψήφοι)
7. Μπακογιάννη Μαρία του Νικολάου (102 ψήφοι)
8. Μπανίλας Θεόδωρος του Διονυσου (96 ψήφοι)
9. Κατσάνος Δημήτριος του Χρήστου (83 ψήφοι)
10. Τρικαλινού Μαργαρίτα του Βασιλείου (79 ψήφοι)
11. Μαχαιριώτης Νικόλαος του Στεφάνου (69 ψήφοι)
12. Μουρίκης Κωνσταντίνος του Δημ. (66 ψήφοι)
13. Παπαδημητρίου Γεωργία του Βασ. (63 ψήφοι)
14. Λαχανάς Νικόλαος του Ηλία (62 ψήφοι)
15. Καραμήτσου Σπυριδούλα του Ευστ. (46 ψήφοι)
16. Μισορλής Γεράσιμος του Παναγιώτη (45 ψήφοι)
17. Παναγοπούλου Βασιλική του Αλεξ. (16 ψήφοι)
18. Λαχανά - Παπαδοπούλου Δέσποινα του Γερασίμου (14 ψήφοι)

Από τον επιλαχόντα συνδυασμό ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ
Με βάση τους σταυρούς προτίμησης της αρχικής ψηφοφορίας της 15.10.2006

Τακτικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Μουρκογιάννης Δημήτριος του Γεωργίου (380 ψήφοι)
2. Δαουτίδης Κων/νος του Γεωργίου (379 ψήφοι)
3. Κοντός Απόστολος του Διονυσου (379 ψήφοι)
4. Αυδής Νικόλαος του Παναγιώτη (349 ψήφοι)
5. Κολέσης Απόστολος του Δημητρίου (251 ψήφοι)
6. Σταμάτης Αντώνιος του Θωμά (250 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Σύρρος Κων/νος του Δημητρίου (249 ψήφοι)
2. Βαλτογιάννης Ιωάννης του Κων/νου (245 ψήφοι)
3. Κουτσουβέλης Γεώργιος του Παν. (241 ψήφοι)
4. Μανέτας Ανδρέας του Παναγιώτη (236 ψήφοι)
5. Νιλολοβγένης Ζήσιμος του Κων/νου (226 ψήφοι)
6. Κότσαλος Χρήστος του Ανδρέα (216 ψήφοι)
7. Ζώτος Κωνσταντίνος του Μίνωα (213 ψήφοι)
8. Μηλαράς Θεόδωρος του Παναγιώτη (210 ψήφοι)
9. Ξύστρας Γεώργιος του Αθανάσιου (192 ψήφοι)
10.
11.
12.
13.
14. Φούντας Γρηγόριος του Διονυσίου (162 ψήφοι)
15. Τζανάκης Γεράσιμος του Δημητρίου (153 ψήφοι)
16. Διαμαντή Φιλιπποπούλου Ιωάννα του Γεωργίου (150 ψήφοι)
17. Πανδή Καρατζογιάννη Διονυσία του Νικολάου (143 ψήφοι)
18. Καφετζή Ευλαμπία του Δημητρίου (133 ψήφοι)
19. Καρατζογιάννης Θεμιστοκλής του Θεοφάνη (129 ψήφοι)
20. Τσάμης Κων/νος του Δημητρίου (122 ψήφοι)
21. Κάκκου Μαρία του Ιωάννη (121 ψήφοι)
22. Ασπρογέρακας Γεώργιος του Παν. (113 ψήφοι)
23. Βασιλείου - Μακρή Νικολέττα του Περικλή (77 ψήφοι)
24. Βλαχάκης Πέτρος του Ιωάννη (59 ψήφοι)
25. Τσάμης Δημήτριος του Αριστείδη (53 ψήφοι)
26. Καλύβα Γεωργία του Βασιλείου (36 ψήφοι)
27. Μπάκα Ελευθερία του Αναστασίου (3 ψήφοι)

3) Από τον επιλαχόντα συνδυασμό ΟΙΝΙΑΔΕΣ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
Με βάση τους σταυρούς προτίμησης της αρχικής ψηφοφορίας της 15.10.2006

Τακτικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Ντάνος Γεράσιμος του Γεωργίου Υποψήφιος Δήμαρχος
2. Ρόμπολας Δημήτριος του Διονυσου (288 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Λαγούδης Γεώργιος του Κων/νου (247 ψήφοι)
2. Κοκκοτός Ευστάθιος του Νικολάου (205 ψήφοι)
3. Ρόμπολα Αριστέα του Στάικου (159 ψήφοι)
4. Κάλλης Μίας του Σπυρίδωνος (136 ψήφοι)
5. Μεταξούλης Αριστοτέλης του Λεων. (125 ψήφοι)
6. Κεραμισάνος Σπυρίδων του Παν. (124 ψήφοι)
7. Καραμήτσος Παναγιώτης του Σπυρ. (120 ψήφοι)
8. Κουτζούνης Σπυρίδων του Ιωάννη (118 ψήφοι)
9. Κιτσάκης Παναγιώτης του Βασιλείου (112 ψήφοι)
10. Καραπάνος Γεώργιος του Χρήστου (109 ψήφοι)
11. Στράτου Διονυσία του Ιωάννη (86 ψήφοι)
12. Στράτος Κωνσταντίνος του Επαμ. (80 ψήφοι)
13. Γαρμπής Παναγιώτης του Δημητρίου (80 ψήφοι)
14. Μαρίνος Γεώργιος του Νικολάου (76 ψήφοι)
15. Καζάνας Δημήτριος του Νικολάου (71 ψήφοι)
16. Μπαλωμένου Πολυξένη του Ιωάννη (64 ψήφοι)
17. Κακιώρης Δημήτριος του Μία (62 ψήφοι)
18. Μακρής Δημήτριος του Βασιλείου (52 ψήφοι)
19. Γκότσης Μιχαήλ του Γεωργίου (48 ψήφοι)
20. Κώνστας Γεώργιος του Γερασίμου (46 ψήφοι)
21. Λαχανά Νικούλα του Επαμεινώνδα (41 ψήφοι)
22. Καταπόδης Δημήτριος του Σωτηρίου (40 ψήφοι)
23. Ιωάννου Κωνσταντίνος του Γεωργίου (39 ψήφοι)
24. Τσιγαρίδας Αθανάσιος του Αριστ. (34 ψήφοι)
25. Ρισάνος Νικόλαος του Χρήστου (31 ψήφοι)
26. Σιμιτζής Χρήστος του Παναγιώτη (30 ψήφοι)
27. Κοσμάκης Ευστάθιος του Θεμιστοκλή (24 ψήφοι)
28. Ματσίγκα Αγγελική του Παναγιώτη (21 ψήφοι)
29. Κάντζος Κωνσταντίνος του Νικολάου (15 ψήφοι)

4) Από τον επιλαχόντα συνδυασμό ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ
Με βάση τους σταυρούς προτίμησης της αρχικής ψηφοφορίας της 15.10.2006

Τακτικός Δημοτικός Σύμβουλος ο:

Τσίρκας Νικόλαος του Κων/νου Υποψήφιος Δήμαρχος

Αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι οι:

1. Κολοβούτης Κωνσταντίνος του Αν. (200 ψήφοι)
2. Τζήκου Τσίρκα Ευαγγελία του Γ. (124 ψήφοι)
3. Σιδηρά Πηνελόπη του Σπυρίδωνος (120 ψήφοι)
4. Σωτηρίου Παναγιώτης του Ιωάννη (119 ψήφοι)
5. Δαμιανός Ιωάννης του Αθανασίου (116 ψήφοι)
6. Σιμιτζής Μίας του Χαριλάου (107 ψήφοι)
7. Θανασούλας Νικόλαος του Γεωργίου (95 ψήφοι)
8. Μουρσιώτης Κωνσταντίνος του Αθ. (83 ψήφοι)
9.
10.
11.
12. Τρούπος Γρηγόριος του Δημητρίου (61 ψήφοι)
13. Μπιωτάκης του Χρήστου (60 ψήφοι)
14. Καπώνης Φώτιος του Γεωργίου (58 ψήφοι)
15. Κουτρούλης Δημήτριος του Σωτ. (55 ψήφοι)
16. Καρατζογιάννης Νέστορας του Γ. (51 ψήφοι)
17. Ντάνου Παπαδημητροπούλου Σπυριδούλα του Νικολ. (49 ψήφοι)
18. Κούτρα Αικατερίνη του Θεοδώρου (45 ψήφοι)
19. Χρήστου Ιωάννης του Μάρκου (40 ψήφοι)
20. Μάτσικας Σπυρίδων του Κων/νου (40 ψήφοι)
21. Δρόγκος Μίας του Ιωάννη (38 ψήφοι)
22. Μιάδου Κουτζαμάνη Χρυσούλα του Βάιου (33 ψήφοι)
23. Κατωπόδη Βλαχάκη Ευδοξία του Ιωάννη (31 ψήφοι)
24. Αλευράς Γεράσιμος του Λάμπρου (28 ψήφοι)
25. Λύτρας Νικόλαος του Θεμιστοκλή (25 ψήφοι)
26. Στέλιος Γεώργιος του Ανδρέα (24 ψήφοι)
27. Πατρινού Καλύβα Βασιλική του Μελετίου (19 ψήφοι)
28. Σαλαγιάννη Αντιγόνη του Γεωργίου (17 ψήφοι)
29. Τσάμης Αναστάσιος του Πέτρου (16 ψήφοι)
30. Τσιρώνη Σιμιτζή Αλεξάνδρα του Γεωργοπάνου (12 ψήφοι)

ΤΟΠΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ

Τοπικό Συμβούλιο ΚΑΤΟΧΗΣ

α) Από τους ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Μηλιάς Νικόλαος του Παναγιώτη (138 ψήφοι)
Γαλανός Αθανάσιος του Παναγιώτη (81 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Τσιγαρίδα Μαρία του Νικολάου (55 ψήφοι)
Καλαντζή Ελένη του Χρήστου (47 ψήφοι)
Λουκάς Ιωάννης του Χρήστου (44 ψήφοι)
Ποταμιάνου Μαρία του Δημητρίου (31 ψήφοι)
Κοκκοτός Γεράσιμος του Γεωργίου (30 ψήφοι)

β) Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Τακτικός Τοπικός Σύμβουλος ο:

Τζανάκης Ευάγγελος του Ιωάννη (123 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Κοταντάκης Ιωάννης του Μιχαήλ (119 ψήφοι)
Καραβιάς Νικόλαος του Δημητρίου (100 ψήφοι)
Κοκκοτός Χρήστος του Ιωάννη (19 ψήφοι)

γ) Από τις ΟΙΝΙΑΔΕΣ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ
ΜΕΛΛΟΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Ματσίγκας Γεράσιμος του Χρήστου (378 ψήφοι) Πρόεδρος
Σαλαγιάννη Σωτηρία του Δημητρίου (179 ψήφοι)
Μποβολή Αλεξάνδρα του Παναγιώτη (135 ψήφοι)
Καραβιάς Παναγιώτης του Εμμανουήλ (126 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Ράπτη ΕυαγγεΜα του Λάμπρου (109 ψήφοι)
Καφφέ Αλεξάνδρα του Ιωάννη (64 ψήφοι)
Καραμήτσου Ελένη του Χρήστου (38 ψήφοι)
Τζανάκη Ελένη του Δημητρίου (23 ψήφοι)
Φραγκαναστάση Αθηνά του Ευαγγέλου (22 ψήφοι)

Τοπικό Συμβούλιο ΓΟΥΡΙΑΣ

α) Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Καλύβα Χρυσούλα του Ιωάννη (78 ψήφοι)
Χουλιάρας Μίας του Δημητρίου (72 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Κατσαούνη - Βαμβακά Γεωργία του Αλεξ. (48 ψήφοι)
Μόσχος Αναστάσιος του Γεωργίου (29 ψήφοι)
Μένιος Χρήστος του Παύλου (24 ψήφοι)
Καζανά - Κούσουλα Ελένη του Χρήστου

β) Από τους ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Παπαδόπουλος Γεώργιος του Αναστασου (145 ψήφοι) Πρόεδρος
Καλλιάφας Νικόλαος του Μιχαήλ (125 ψήφοι)
Γουλής Αλέξανδρος του Μιλτιάδη (101 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Μπερερής Κωνσταντίνος του Νικολάου (52 ψήφοι)
Βαλλιανάτου Ελένη του Δημητρίου (10 ψήφοι)
Καλύβα Αλεξάνδρα του Γεωργίου (10 ψήφοι)
Σέρβου Ιφιγένεια του Γεωργίου (4 ψήφοι)

Τοπικό Συμβούλιο ΛΕΣΙΝΙΟΥ

α) Από τους ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Κάλπης Γεώργιος του Μιχαήλ (103 ψήφοι) Πρόεδρος
Αναστασίου Χρήστος του Σταύρου (81 ψήφοι)
Μπανίλα Δροσίνα του Χρήστου (57 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Κοντοπάνος Θωμάς του Δημητρίου (56 ψήφοι)
Μπαρμπέρη Ελισσάβετ του Δημητρίου (4 ψήφοι)

β) Από τη ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

Τακτικοί τοπικοί σύμβουλοι οι:

Γατσώρης Σπυρίδων του Ελευθερίου (64 ψήφοι)
Παπανικολάου Γεώργιος του Ανδρέα (56 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοικοί Σύμβουλοι οι:

Πανέτα Μαρία του Ευσταθίου (25 ψήφοι)
Σεραφίγκος Αναστάσιος του Αθανασίου (25 ψήφοι)
Κατσαρέου - Σολωμού Ευγενία του Βασ. (8 ψήφοι)

Τοπικό Συμβούλιο ΜΑΣΤΡΟΥ

α) Από τους ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Μπλαχούρας Παναγιώτης του Δ. (119 ψήφοι) Πρόεδρος
Μπλαχούρας Ανδρέας του Ιωάννη (79 ψήφοι)
Μποβολή Ειρήνη του Μιχαήλ (28 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Σκαρμούτσου Αθηνά του Ιωάννη (23 ψήφοι)
Ράπτης Στέφανος του Νικολάου (16 ψήφοι)

β) Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Διονύσης Δημήτριος του Χρήστου (44 ψήφοι)
Ταλιαμπές Νικόλαος του Γεωργίου (36 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Παπαζαχαρία - Κυριακούλα του Κων/νου (35 ψήφοι)
Μπαλωμένος Διονύσιος του Αντωνίου (29 ψήφοι)
Σαλαγιάννης Ιωάννης του Γρηγορίου (16 ψήφοι)

Τοπικό Συμβούλιο ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

α) Από τους ΔΗΜΟΤΕΣ ΟΙΝΙΑΔΩΝ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Τσορβατζής Μιχαήλ του Γεωργίου (176 ψήφοι) Πρόεδρος
Μιχόπουλος Τριάνδης του Γεωργίου (147 ψήφοι)
Κεκκές Ιωάννης του Παναγιώτη (9 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Χαλδούπη Παρασκευή του Μιλτιάδη (7 ψήφοι)
Παπατζήμα Φωτεινή του Αποστόλου (2 ψήφοι)

β) Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Τακτικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Καζιάνης Θεμιστοκλής του Νικολάου (86 ψήφοι)
Κουκουρδέλης Γεώργιος του Παναγιώτη (39 ψήφοι)

Αναπληρωματικοί Τοπικοί Σύμβουλοι οι:

Καζάκος Κωνσταντίνος του Φιλοκτήμονα (31 ψήφοι)
Μπλαχούρης Χρήστος του Δημητρίου (31 ψήφοι)
Σαλαγιάννης Ιωάννης του Σπυρίδωνος (24 ψήφοι)
Κουτσουβέλη Βασιλική του Ευαγγέλου (9 ψήφοι)